Samen Sterker! Impact van de culturele partnerships 2023
december 15, 2023

Terwijl het jaar op zijn einde loopt, blikt Sabam for Culture met trots terug op een jaar vol geweldige samenwerkingen en steun aan meer dan honderd evenementen en federaties in 2023, over de taalgrens heen en binnen diverse artistieke disciplines.

De belangen van auteurs en componisten te behartigen is de kern van de missie. Deze missie wordt gerealiseerd door samen met partners culturele initiatieven te ontplooien en te ondersteunen. Deze initiatieven richten zich op het professionaliseren van onze getalenteerde leden, en het creëren, exploiteren en internationaliseren van hun werken. Omdat we sterk geloven in de kracht van creativiteit en samenwerking, delen we graag enkele voorbeelden van de concrete activiteiten die we hebben uitgerold:

1. Netwerkevenementen: Er werden inspirerende drinks georganiseerd om onze leden de kans te geven te netwerken, elkaar te ontmoeten op het terrein en directe antwoorden te krijgen op hun vragen. Het versterken van de banden met onze leden staat hierbij centraal.

2. Infosessies: Om de professionalisering van onze leden te bevorderen, werden infosessies opgezet. Dankzij deze sessies verwerven de leden gedetailleerde informatie over auteursrechten en een praktische begeleiding om het maximale uit hun artistieke creaties te halen.

3. Ondersteuning van belangenverenigingen: We zijn trots om belangenverenigingen zoals de Vlaamse Auteursvereniging en de Belgian Music Publishers Association te ondersteunen. Deze organisaties delen onze toewijding aan het beschermen van de belangen van auteurs en componisten. Samen zetten we ons in voor een bloeiende, solidaire en duurzame artistieke gemeenschap.

Met een totaalbudget van meer dan €700.000 voor 2023 hebben we niet alleen financiële steun geboden, maar hebben we ook concrete stappen gezet om de groei en ontwikkeling van onze leden te stimuleren. Hieronder vindt u een alfabetische lijst van onze partners (ingedeeld per afdeling):

Muziek:

Woord & Beeld (audiovisueel, visuele kunsten, theater en dans, literatuur):

 • Anima (incl. Prijs Meilleur Court-Métrage belge voor Noémie Marsily « Ce qui bouge est vivant »)
 • ArtContest (incl. Prijs Sabam voor Jimena Chávez Delion)
 • Association Belge Regroupant les Auteur·ice·s Créateur·ice·s de l’Animation
 • Agence belge du court métrage
 • Association des Réalisateurs et Réalisatrices Francophones
 • Association des scénaristes de l’audiovisuel
 • Association des écrivains belges
 • BIF Market (incl. Prijs Pitch Box voor « Seed » van Sébastien Petit)
 • Brussels International Film Festival
 • Brussels International Fantastic Film Festival 
 • Brussels Short Film Festival (incl. 2 Prijzen Public National voor « Maman fait dodo » van Solenn Crozon en voor « Motherless Child » van Sophie Maréchal)
 • Ciné-Club (Agence du court métrage)
 • Court mais Trash (Incl. Prijs Public – compétition Nationale voor « La pote d’un pote» van Julien Henry)
 • De Ensors
 • De Jamies
 • Docville (incl. de Juryprijs voor Beste Belgische Documentaire voor Dag Ma van regisseursduo Marie De Hert en Ellen Pollard) 
 • Fédération Belge des Professionnels de l’Humour
 • Festival International du Film Francophone de Namur
 • Festival International du Rire de Liège (incl. Prix Sabam décerné à Sarah Grosjean)
 • Festival Le Court en dit long (incl. Prijs Mise en Scène voor « BINAUD ET CLAUDE » van Mélanie Laleu)
 • Festival Millenium
 • Filmfest Gent
 • Filmfestival Oostende
 • Francauteurs
 • Het Beter Boek brengt De Bronzen Uil
 • Iris Noir
 • KABAAL 
 • KIEM
 • Klankverbond
 • Kortfilmfestival Leuven
 • Kunstencentrum nona
 • Kunstenfestival Watou
 • Magritte
 • Podcastfestival De Standaard
 • Rencontres de la Sabam à Avignon 
 • Royal Festival de Spa
 • Scenaristengilde
 • Theater Aan Zee
 • Toneelschrijfprijs
 • Unie van Regisseurs
 • Vlaamse Auteursvereniging
 • Youngfilmmakers Festival
 • ZuiderZinnen
 • 50 x ANIMATED

share

Niet gevonden wat u zocht?

We helpen u graag verder.

 

Contacteer ons