Skip to content

Lanceer een podcast of een audioverhaal

Lanceer je een podcast of audioverhaal binnen fictie, documentaire, literatuur, comedy of theater? Sabam komt tussen voor 50% van de kosten, met een maximum van € 1.000.

Doel van de beurs

Ben je van plan om een nieuwe podcast of een audioverhaal te lanceren? Dan geeft Sabam je graag dat éxtra duwtje in de rug.

Op die manier bieden we ondersteuning aan originele creaties binnen verschillende culturele disciplines:

  • Fictie en documentaires van audiovisuele- en literaire auteurs, of gespecialiseerde audiomakers.

  • Comedy of theaterproducties van theatermakers of gespecialiseerde audiomakers.

Werkte je in het verleden mee aan de creatie van audiovisuele-, literaire- of theaterwerken (podcasts en audioverhalen incl.)? Zit je project nog in de pre-productiefase? Dien dan zeker je aanvraag in! Zo helpt Sabam je graag een handje om ook van jouw volgende project een succes te maken!

Hoeveel steun kan ik maximaal ontvangen?

Via deze beurs betalen we 50% van je totale productiekosten terug, met een maximum van 1.000 euro.

Wie komt in aanmerking?

Deze beurs kan aangevraagd worden door aangesloten auteurs.

Audio (Documentaire/ Podcast/ Audioverhaal): totale duurtijd minimaal 30 minuten

  • Je bent lid van Sabam
  • Het project ontving nog geen eerdere steun van Sabam
  • Je hebt de voorbije 2 jaar geen Sabam podcast-beurs gekregen.
  • Je script en creatie is uniek en origineel. Spin-offs van een bestaand repertoire (toneelstukken, boeken, etc.) komen niet in aanmerking.
  • De aanvraag wordt ingediend voor de eerste uitzending
  • De duurtijd van de productie bedraagt minimum 30 minuten. Bestaat die uit meerdere afleveringen? Dan mag dat ook worden opgesplitst én moet er sprake zijn van een samenhangend verhaal.
  • Je betrekt een externe producent bij de ontwikkeling van je podcast of hebt een akkoord met een externe partner die instaat voor online distributie en promotie.
  • Je kan deze beurs aanvragen voor verschillende projecten, maar kan deze als lid slechts één keer per twee jaar ontvangen.
  • Werk je samen met meerdere auteurs? Dan behoort het werk waarvoor deze beurs wordt aangevraagd voor minstens 50% tot het repertoire van Sabam. De beurs wordt uitbetaald aan de auteur(s) die bij Sabam is/zijn aangesloten.

Wat verwachten we in ruil?

  • Dat je jouw project met plezier kan realiseren en tot een goed einde kan brengen, met minder financiële zorgen.
  • Dat je als winnaar van deze beurs langskomt bij Sabam (op afspraak via christel@sabam.be) om samen te klinken op deze mooie opportuniteit én een kort promotiefilmpje op te nemen. Deze beelden mogen nadien door beide partijen gebruikt worden voor de promotie van Sabam en haar beurzen (social media en andere communicatietools).
  • Dat je de steun van Sabam meldt bij je upload en promotie van je podcast: "Deze podcast is gesteund door Sabam". Voorafgegaan of vervolgd door het Sabam logo.
  • We ontvangen, na afwerking, ook graag een (digitale) kopie of broadcastlink naar je podcast of audioverhaal. Deze zal niet door ons verspreid of gepubliceerd worden, maar opgeslagen ter controle en validatie.

Deadline

De deadline voor volgende indiendata zijn:

  • Inzending voor 25/01, feedback 15/02
  • Inzending voor 25/05, feedback 15/06
  • Inzending voor 25/09, feedback 15/10

Welke bewijsstukken zijn nodig om deze beurs te ontvangen?

  • Je artistieke biografie
  • Een synopsis of het scenario van je podcast of audioverhaal
  • Een promotie en distributieplan
  • Een begroting in Excel-formaat incl. melding van andere financieringsaanvragen (verkregen of ingediend)
  • Het contract met de producent

Welke kosten komen in aanmerking?

Tot 500 euro kan aangevraagd worden als tussenkomst in de eigen vergoeding voor het maakproces.

De overige 500 euro moeten gestaafd worden met specifieke, externe kosten (en bijhorende facturen of contracten) voor:

  • Research;
  • Montage;
  • Creatie van originele muziek;
  • Clearen van bestaande muziek;
  • Vergoeding van derden: gasten, medewerkers en acteurs.

Deze kosten vallen er niet onder.

  • De aankoop van licenties, software, abonnementen of film- of computerapparatuur
  • Catering-, restaurant- of dagvergoedingen
  • Kosten zonder facturen

Verwerking van jouw aanvraag

Daags na de afsluitdatum van deze aanvraag verzamelen we alle aanvragen. Deze bezorgen we aan de jury.

Alle aanvragen wordt beoordeeld binnen 15 werkdagen na de afsluitdatum aan de hand van bovenstaande criteria.

Binnen de 48 uur na deze selectieronde krijg je onze onderbouwde beslissing.

Sabam behoudt zich het recht voor om:

  • sommige kosten af te keuren;
  • aanvragen te weigeren die niet voldoen aan de criteria of de regels van het cultureel fonds van Sabam;
  • bekendheid te geven aan de toekenning van je beurs zodra deze is goedgekeurd (via social media platformen, interne en externe communicatietools).

Betalingsvoorwaarden

Je bent geselecteerd! Proficiat. En wat nu?

De betaling van je beurs verloopt in verschillende stappen:

  • We analyseren je aanvraag om te bevestigen dat deze volledig voldoet aan de criteria van de beurs;
  • We controleren de bewijsstukken die je hebt verstrekt. We kijken na of deze overeenkomen met het budget;
  • Indien nodig zorgen we ervoor dat aan de voorwaarden voor zichtbaarheid, waaronder de aanwezigheid van logo's en referenties, wordt voldaan in overeenstemming met de beurscriteria.

De beurs wordt betaald nadat je de podcast of het audioverhaal hebt afgewerkt, je lid bent geworden (als je dat nog niet was) en we de steunvermelding gezien hebben.

Zodra alle bovenstaande stappen zijn gevalideerd, sturen we jou de factureringsgegevens en een gepersonaliseerde referentie voor de betaling van je beurs. De betaling vindt plaats in de vorm van een factuur in PDF met een btw-tarief van 21% (als je btw-plichtig bent).

Als je liever als natuurlijk persoon betaald wilt worden, sturen we je hiervoor een formulier per e-mail.

Let op: zodra je aanvraag is aanvaard, heb je 12 maanden de tijd om aan de bovenstaande betalingsvoorwaarden te voldoen. Na deze termijn moet je een nieuwe aanvraag doen.