U kunt op ons rekenen. Uw auteursrechten worden zoals gepland uitbetaald. 
Hebt u een vraag? Vind het antwoord in onze FAQ’s of gebruik dit contactformulier. Bellen kan u elke werkdag van 9u30 tot 13u op 02 286 84 84

Podium 19
PODIUM 19: een nieuw virtueel podium op tv én online
januari 13, 2021

Zeven Vlaamse kunstinstellingen starten samen een nieuwe tv-zender op: Podium 19. Een virtueel podium waar vooral nieuwe producties uit de vele Vlaamse cultuurhuizen aan het publiek worden getoond zolang de sector onder de coronacrisis blijft lijden. Vanaf 21 januari kan iedereen elke dag veilig vanuit zijn of haar huiskamer genieten van een breed en divers cultuuraanbod.

Zeven Vlaamse kunstinstellingen slaan daarvoor de handen in elkaar: Ancienne Belgique, Antwerp Symphony Orchestra, Brussels Philharmonic, Concertgebouw Brugge, deSingel, Opera Ballet Vlaanderen en Kunstencentrum Voo?uit. Ook de openbare omroep, telecomoperatoren en de Vlaamse overheid werken mee, wat van Podium 19 een unieke samenwerking maakt. 

Podium 19 wil graag de hele culturele sector bij dit initiatief betrekken. Het programma is dus niet beperkt tot producties van de initiatiefnemers. Dankzij Podium 19 kan het publiek opnieuw genieten van hoogwaardige producties en blijven de vele artiesten en ondersteunende teams aan het werk.

“Onze leden krijgen een eerlijke vergoeding wanneer hun werken op Podium 19 worden uitgezonden” (Carine Libert, CEO Sabam)

Sabam verleent haar volle steun aan dit initiatief: “Door de coronamaatregelen vinden nieuwe creaties van onze beginnende en gevestigde talenten moeilijk hun weg naar een publiek. Met Podium 19 krijgt het publiek de kans om deze creaties te (her)ontdekken. Bovendien zijn we er zeker van dat onze leden een eerlijke vergoeding krijgen wanneer hun werken via dit nieuwe kanaal worden uitgezonden. Namens onze auteurs, componisten en uitgevers bedanken we de Vlaamse overheid en de zeven Vlaamse cultuurinstellingen voor dit initiatief, dat perspectief biedt aan een culturele sector die het vandaag bijzonder moeilijk heeft”, aldus Carine Libert (CEO Sabam). 

Staan onder andere op het programma: concerten van Arno, Nordmann en het Brussels Philharmonic, de theatervoorstelling ‘Geel Hesje’ en een dansvoorstelling van Alexander Vantournhout.

Ontdek het uitzendschema.

 

share

Niet gevonden wat u zocht?

We helpen u graag verder.

 

Contacteer ons