Eerst en vooral moet u de toestemming voor uw vertaling of bewerking krijgen. Raadpleeg het repertoire van Sabam en kijk na wie u hiervoor moet contacteren. Kreeg u de toestemming? Pas dan kunt u uw aangifte bij Sabam in orde brengen:
Krijgt u geen aandeel voor uw bewerking én is het originele werk niet uitgegeven? Doe dan een aangifte via MyWorx. Selecteer hierbij het originele werk uit de databank. De rechthebbenden moeten uw aangifte niet meer bevestigen, want u kreeg hun toestemming al.
Krijgt u geen aandeel voor uw bewerking, maar is het origineel werk wel uitgegeven? Dan is het aan de uitgever om ons van uw versie op de hoogte te brengen. Een aangifte via MyWorx is dan niet mogelijk. U mag ons uiteraard al wel op de hoogte brengen. Stuur daarvoor een e-mail naar documentation@sabam.be met een kopie van de toestemming in bijlage.
Krijgt u wel een aandeel voor uw bewerking? Ook dan kunt u de aangifte niet via MyWorx indienen. Mail de kopie van uw overeenkomst met de originele rechthebbenden - of hun uitgever(s) - naar documentation@sabam.be.